Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Małym Rudniku

Strona główna

 

 

AKTUALNOŚCI, strona 1:

Biblioteka w terenie -warsztaty czytelnicze

Utworzono dnia 09.04.2024

Lokalna współpraca z przedszkolami i szkołami wpisuje się w naszą bieżącą działalność. Promocja czytelnictwa wśród najmłodszych to ważny obszar, stąd niezmiennie cieszy nas zainteresownie zajęciami organizowanymi przez bibliotekę. 

czytaj dalej... na temat: Biblioteka w terenie -warsztaty czytelnicze

Spotkanie autorskie z Natalią Piasecką

Utworzono dnia 26.02.2024

W najbliższym czasie tj. 6 marca naszym gościem będzię Natalia Piaskowska. Autorka debiutanckiej powieści "Chwytać motyle" spotka się z czytelnikami, by zabrać nas w literacką podróż do malowniczego Malborka, gdzie historia miasta splata się z losami trzech niezwykłych kobiet.

czytaj dalej... na temat: Spotkanie autorskie z Natalią Piasecką

Spotkanie autorskie z Elżbietą Miłkowską

Utworzono dnia 08.02.2024

Po raz kolejny naszym gościem była Pani Elżbieta Miłkowska. Autorka tomików poezji, książki pt.  "Ludwik Rydygier Patron Szkoły w Dusocinie. Honorowy obywatel Miasta i Gminy Grudziądz", publikacji niezwykle ważnej, zarówno z uwagi na wiedzę o sławnym medyku,...

czytaj dalej... na temat: Spotkanie autorskie z Elżbietą Miłkowską

Ferie w bibliotece - oferta zajęć dla dzieci

Utworzono dnia 06.02.2024

Tradycyjnie, w okresie wolnym od zajęć szkolnych, biblioteka zaprasza dzieci na zajęcia zarówno do biblioteki głównej w Małym Rudniku, jak i filii w Mokrem. W drugim tygodniu ferri zimowych zaplanowano warsztaty literacko - kreatywne z książką w roli...

czytaj dalej... na temat: Ferie w bibliotece - oferta zajęć dla dzieci

Nowe godziny otwarcia Filii w Mokrem

Utworzono dnia 01.02.2024

Z dniem 1 lutego 2024 roku wprowadzamy nowe godziny otwarcia Filii w Mokrem.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z oferty biblioteki.

poniedziałek : 10.00 - 17.00

wtorek:            10.00 - 17.00

środa:             10.00 -17.00

czwartek:        9.00 - 16.00

piątek:            9.00 - 16.00

czytaj dalej... na temat: Nowe godziny otwarcia Filii w Mokrem

Życzenia świąteczne 2023

Utworzono dnia 21.12.2023

"Mała książka - wielki człowiek" 2023 r.

Utworzono dnia 28.11.2023

Od września nasza instytucja po raz kolejny przyłączyła się do kampanii „Mała książka - wielki człowiek”.  W towarzyszącym nam, jesiennym czasie serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej książnicy, gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki.

Ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.

Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika na dobry czytelniczy start.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym (4–6 lat), które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Krasnal w Krzywej Czapce” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”. Do tej pory Wyprawki Czytelnicze odebrało blisko 300 tys. przedszkolaków.

www.wielki-czlowiek.pl

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych jednostek - biblioteki głównej w Małym Rudniku oraz filii w Mokrem oraz do wzięcia udziału w projekcie.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Pełna lista bibliotek biorących udział w projekcie dostępny na stronie www.wielki-czlowiek.pl.

Organizatorem projektu jest Instytut Książki, sfinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

czytaj dalej... na temat: "Mała książka - wielki człowiek" 2023 r.

"Czytam nie od święta" czyli grudzień w bibliotece

Utworzono dnia 27.11.2023

Wzorem lat ubiegłych grudzień upłynie nam pod hasłem "Czytam nie od święta" - akcji naszej gminnej książnicy, podczas której będziemy promować książki i czytelnictwo w tym wyjątkowym czasie. Nadchodzące wydarzenia wpiszą się w tę zimową kampanię biblioteki.

Na zbliżający się, okołoświąteczny czas proponujemy Państwu nie tylko wspaniałe tytuły, które można wypożyczać w naszych bibliotekach, lecz także zachęcamy do spędzenia twórczo dni we wspólnym gronie, w przestrzeni.

Początek grudnia rozpoczniemy kolejnym spotkaniem w filii w Mokrem z cyklu "BIBLIOTEKA CZASU WOLNEGO", dedykowanego dorosłym Czytelnikom, lokalnym mieszkańcom.

Kolejnym wydarzeniem zaplanowanym na nadchodzący miesiąc jest spotkanie z autorką książek, scenariuszy teatralnych, wierszy, tekstów piosenek oraz słuchowisk radiowych - Wiolettą Piasecką.

Z myślą o najmłodszych odbiorcach kultury planowana jest zimowa odsłona rodzinnych spotkań dla 2-5 latków - "Czytające Brzdące".

 

czytaj dalej... na temat: "Czytam nie od święta" czyli grudzień w bibliotece

Program Wieloletni "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0"

Utworzono dnia 22.11.2023

W bieżącym roku nasza instytucja uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 1 na lata 2021- 2025  "Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych do bibliotek publicznych". 

Dzięki udziałowi w programie księgozbiór biblioteki głównej w Małym Rudniku oraz filii w Mokrem wzbogacił się o kolejne tytuły, łącznie 57 woluminów. W ramach pozyskanej dotacji zakupiono również 10 kodów zdalnego dostępu do serwisu Legimi. Grupą odbiorców docelowych są czytelnicy i użytkownicy naszej instytucji, którzy w ramach wsparcia NPRCz 2.0. będą mogli korzystać z poszerzonej oferty biblioteki - uzupełnionej o nowości wydawnicze, jak i formy zdalnego dostępu, umożliwiające użytkownikom dostęp do książek także poza godzinami otwarcia biblioteki.

Zakup w wysokości 3 575,00 zł dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

 

 

„Dofinansowanie dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1. 1. W ramach NPRCz 2.0”.

czytaj dalej... na temat: Program Wieloletni "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0"

„Biblioteka Czasu Wolnego” - do książnicy, nie tylko po lektury na jesienną słotę

Utworzono dnia 16.11.2023

Minęła połowa listopada, jesienna feeria barw przygasa, robiąc powoli miejsce coraz krótszym, zimowym dniom. Nasza instytucja wychodzi naprzeciw potrzebom Czytelników na nadchodzące miesiące rozpoczynając cykl spotkań „Biblioteka wolnego czasu”.

Pierwsze, inaugurujące spotkanie odbyło się 14 listopada w Filii w Mokrem. Biblioteka stworzyła przyjazną przestrzeń dla kreatywnego popołudnia, z literaturą w tle - nie zabrakło rozmów o ulubionych autorach oraz polecanych tytułach. Panie zachwyciły umiejętnościami manualnymi oraz pomysłami, przy okazji tworząc piękne, materiałowe dynie – klimatyczne jesienne dekoracje.

Tematykę cyklu „Biblioteka czasu wolnego” pod hasłem WSPANIALI-DOJRZALI pozostawiamy w rękach uczestników, którzy będą decydować jaki format przybiorą nadchodzące spotkania.

Z myślą o Czytelnikach realizujemy wiele różnorodnych działań mających na celu promocję czytelnictwa i integrację lokalnej społeczności. Bardzo dziękujemy za zainteresowanie oraz uczestnictwo w ofercie wydarzeń przygotowanej przez naszą książnicę - biblioteka to ludzie.

czytaj dalej... na temat: „Biblioteka Czasu Wolnego” - do książnicy, nie tylko po lektury na jesienną słotę

Wakacje 2015

Utworzono dnia 04.09.2015, 14:11

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 19

W poprzednim tygodniu: 43

W tym miesiącu: 119

W poprzednim miesiącu: 181

Wszystkich: 19664