Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Małym Rudniku

Strona główna

 

 

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Informacja

Utworzono dnia 07.08.2023

Drodzy Czytelnicy, 

w najbliższym okresie nastąpią zmiany w czasie dostępu do usług w jednostkach bibliotecznych. 

Z uwagi na wyjazdy służbowe, szkolenie kadry i usprawiedliwoną nieobecność pracowników biblioteka w Małym Rudniku będzie nieczynna w dniach: 10, 11, 14, 15 i 17 sierpnia. Filia w Mokrem będzie nieczynna od 14 do 18 sierpnia.

 

czytaj dalej... na temat: Informacja

Fotoranek - efekty pracy młodzieży

Utworzono dnia 25.07.2023

Wraz z początkiem czerwca grupa warsztatowa pod opieką Joanny Zasady wyruszyła w teren, by w kadrze uchwycić piękno otaczającej nas przyrody. Uwiecznić ulotne chwile lata i podzielić się zabranym materiałem fotograficznym. W rezultacie pracy kilkuosobowej grupy, przemieszczającej się po gminnych ścieżkach z aparatem w dłoni, powstało wiele zdjęć ukazujących uroki natury. Wśród nich świetne ujęcia nasycone kolorem i klimatem lata.

czytaj dalej... na temat: Fotoranek - efekty pracy młodzieży

Informacja-Szkolenie kadry

Utworzono dnia 19.07.2023

Drodzy czytelnicy, informujemy, że w dniu 21.07.2023 (piątek) książnica w Małym Rudniku będzie nieczynna z uwagi na wyjazd służbowy pracowników do Wojewódzkiej Biblioteki w Toruniu.

czytaj dalej... na temat: Informacja-Szkolenie kadry

Informacja - filia w Mokrem nieczynna

Utworzono dnia 10.07.2023
Drodzy Czytelnicy, informujemy, że w dniach od 7 lipca do 21 lipca Filia w Mokrem będzie nieczyyna z uwagi na usprawiedliwioną nieobecność pracownika. Przepraszamy, za tymczasowe utrudnienia w dostępie do naszych usług w danej jednostce bibliotecznej.
czytaj dalej... na temat: Informacja - filia w Mokrem nieczynna

Wakacyjny Niezbędnik Literacki

Utworzono dnia 06.07.2023

Lato w naszej bibliotece rozpoczęło się cyklem zajęć dla maluchów. Dzieci w wieku 2-4 lata wzięły udział w warsztatach literacko-sensowycznych wraz z opiekunami. W tym okresie rozwoju dziecka intensywnie kształtują się procesy umysłowe, uczuciowe oraz tworzą się stałe nawyki. To doskonały czas na to, by rozbudzać w dzieciach potrzebę obcowania z książką.

Kolejnym punktem na mapie wydarzeń biblioteki jest cykl warsztatów dla dzieci „Wakacyjne podwórko”, który stworzy przestrzeń do spotkań dla Czytelników naszej książnicy zainteresowanych ofertą zajęć. Blok warsztatowy oparty będzie na zajęciach plastycznych oraz kreatywno-literackich grach i zabawach. Dwudniowy cykl został odzielony na dwie części:

  • filia w Mokrem 25-26 lipca godz. 11.00-13.00
  • biblioteka główna w Małym Rudniku 27-28 lipca, godz. 11.00-13.00

Oferta przeznaczona dla dzieci w wieku 7-13 lat, uczestników zajęć obowiązują wcześniejsze zgłoszenia pod numerem 573-167-477, liczba miejsc ograniczona.

Lipiec zakończymy wydarzeniem plenerowym. Przystań z książką to kolejna odsłona projektu, mającego na celu promocję czytelnictwa i biblioteki. W ramach tego przedsięwzięcia pragniemy przeprowadzić akcję dzielenia się lekturą o charakterze bookcrossingowym, udostępnić nasze leżaki w okolicach bibliotek, by móc wygodnie czytać na świeżym powietrzu, a także zaaranżować mobilną Przystań z książką w pięknych, rekreacyjnych terenach Gminy Grudziądz.

czytaj dalej... na temat: Wakacyjny Niezbędnik Literacki

"Czytające Brzdące" cykl aktywnych zajęć z książką dla najmłodszych

Utworzono dnia 29.06.2023

W najbliższą sobotę 1 lipca w naszej bibliotece odbędzie się kolejne spotkanie literackie dla maluchów w przedziale wiekowym 2-4 lata, na zajęcia serdecznie zapraszamy dzieci wraz z opiekunami.

Aktywne zabawy z książką przybliżają dzieciom otaczający je świat, a jednocześnie kierują uwagę dziecka ku twórczej aktywności, wspierają koncentrację, pomagają czerpać radość ze wspólnego spędzania czasu.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy w naszej bibliotece na każde zajęcia. Decyduje kolejność zgłoszeń.

czytaj dalej... na temat: "Czytające Brzdące" cykl aktywnych zajęć z książką dla najmłodszych

Biblioteka w terenie. Promocja czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców gminy

Utworzono dnia 13.06.2023

Biblioteka wychodzi z siebie, wprowadzając najmłodszych odbiorców kultury z Gminy Grudziądz w bajkową scenerię książeczek dla dzieci.

Na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej tytułów skierowanych do najmłodszych, w tym takich, które zaskakują formą oraz szatą graficzną. W ostatnim czasie mieliśmy okazję podzielić się z dziećmi z przedszkoli z terenów Gminy Grudziądz w Małym Rudniku, Piaskach, Wałdowie Szlacheckim, Nowej Wsi i Dusocinie nowościami wydawniczymi zakupionymi przez naszą książnicę.


Spotkanie z przedszkolakami to także przestrzeń, by zaprosić dzieci do udziału w kampanii „Mała Książka – wielki człowiek” - ogólnopolskim projekcie promującym czytelnictwo, we współpracy bibliotekami publicznymi. W akcji organizowanej przez Instytut Książki bierze udział także nasza instytucja, która jest beneficjentem tego projektu od początku jego trwania. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi do gminnej książnicy. Książka rozwija wyobraźnię i ukazuje świat symboli, który jest dziecku bardzo potrzebny do dalszego rozwoju. Wspólne czytanie pomaga aktywizować i dzieci, i rodziców.

Każde dziecko w wieku 3-6 lat, które już jest, lub zechce zostać czytelnikiem otrzyma w bibliotece Wyprawkę Czytelniczą, czyli:

  • Książkę „Krasnal w Krzywej Czapce” autorstwa Wojciecha Widłaka – zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, takich jak Joanna Papuzińska, Wanda Chotomska, Czesław Janczarski, Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata  Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek i wielu innych;
  • Broszurkę dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki;
  • Kartę Małego Czytelnika – pięknie zaprojektowaną kartę biblioteczną do zbierania naklejek za wypożyczone książki.


Wśród bogatego księgozbioru obu bibliotek znajdują się pozycje przeznaczone zarówno do najmłodszych, jak i do starszych dzieci oraz młodzieży. Książka to idealne narzędzie, które pomaga w rozbudzeniu ciekawości do świata, odkrywania tego, co nieznane oraz nauki otwartości i wyrabianiu własnych poglądów.

Zachęcamy do odwiedzenia biblioteki.

czytaj dalej... na temat: Biblioteka w terenie. Promocja czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców gminy

Fotoranek w Gminie Grudziądz

Utworzono dnia 31.05.2023

W najbliższym czasie planujemy kolejne w tym roku warsztaty fotograficzne z Joanną Zasadą. To okazja, by w oparciu o fachowe wskazówki prowadzącej zajęcia doskonalić swoje umiejętności i rozwijać zainteresowania związane ze sztuką fotografii. Twórczo i aktywnie...

czytaj dalej... na temat: Fotoranek w Gminie Grudziądz

Informacja - biblioteka nieczynna 25 maja

Utworzono dnia 22.05.2023

Drodzy Czytelnicy, informujemy, że w dniu 25 maja 2023 r. tj. czwartek biblioteka główna w Małym Rudniku oraz filia w Mokrem będzie nieczynna, z uwagi na wyjazd kadry instytucji na Międzynarodowe Targi Książki Książki w Warszawie. Jednocześnie serdecznie prosimy Czytelników filii w Mokrem na czas ogólnopolskich egzaminów óśmoklasistów o korzystanie z usług biblioteki od godziny 12.00, z uwagi na regulacje budynku szkoły. Przepraszamy za tymczasowe...

czytaj dalej... na temat: Informacja - biblioteka nieczynna 25 maja

„Grudziądz z Kopernikiem w tle” - spotkanie autorskie

Utworzono dnia 18.05.2023

W czasie trwania Tygodnia Bibliotek w przestrzeni naszej biblioteki gościła dr Grażyna Leśniewska, która jest jedną z osób najbardziej zaangażowanych w popularyzowanie wiedzy o związkach Mikołaja Kopernika z Grudziądzem. To właśnie w tym mieście 500 lat temu (21 marca 1522 r.), Kopernik wygłosił swój słynny traktat „O szacunku monety”.

10 maja w naszej książnicy autorka wygłosiła na ten temat prelekcję połączoną z promocją swojej książki „Grudziądz z Kopernikiem w tle”. Uczestnikami spotkania byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sztynwagu. Dzięki wydarzeniu i interesującej autorskiej opowieści o Mikołaju Koperniku "superbohaterze swoich czasów" zyskaliśmy możliwość bliższego poznania historii życia wielkiego astronoma.

Spotkanie organizowane przez bibliotekę wpisało się także w obchody 500. rocznicy pobytu Mikołaja Kopernika w Grudziądzu oraz Roku Mikołaja Kopernika Ekonomisty, ustanowionego przez Radę Miejską w Grudziądzu.

Wydarzenia te mają także ogólnopolski wydźwięk - Senat RP przyjął jednogłośnie uchwałę ustanawiającą 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika. Datę powiązano z rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci Mikołaja Kopernika.

czytaj dalej... na temat: „Grudziądz z Kopernikiem w tle” - spotkanie autorskie

Wakacje 2015

Utworzono dnia 04.09.2015, 14:11

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 19

W poprzednim tygodniu: 43

W tym miesiącu: 119

W poprzednim miesiącu: 181

Wszystkich: 19664