Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Małym Rudniku

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Projekt dla najmłodszych czytelników - na przedszkolaków czekają atrakcyjne wyprawki czytelnicze

Utworzono dnia 30.03.2021

Trwa trzecia odsłona ogólnopolskiej kampanii promocyjnej "Mała Książka - Wielki Człowiek" -  tradycyjnie i tym razem uczestniczymy w projekcie.

W naszej bibliotece w Małym Rudniku oraz pobliskiej filii w Mokrem na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym...

czytaj dalej... na temat: Projekt dla najmłodszych czytelników - na przedszkolaków czekają atrakcyjne wyprawki czytelnicze

Ogłoszenie - oferta pracy

Utworzono dnia 12.03.2021

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Małym Rudniku ogłasza rekrutację na stanowisko bibliotekarz. Treść ogłoszenia wraz z obowiązującymi dokumentami tj. klauzulą informacyjną oraz kwestionariuszem dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie znajduje się w...

czytaj dalej... na temat: Ogłoszenie - oferta pracy

Aktualności w bibliotece - godziny otwarcia

Utworzono dnia 11.03.2021

Mobilna Biblioteka, dzięki której dowozimy zamówione książki pod wskazany adres oraz od niedawna także dostęp do platoformy Legimi, to formy udogodnień dla użytkowników, które dostępne są w naszej instytucji. Więcej informacji na temat wcześniej wspomnianych usług pod wskazanymi adresami.

Co równie ważne, od dnia 15 marca zmianie ulegają godziny otwarcia jednostki głównej w Małym Rudniku oraz Filii w Mokrem.

czytaj dalej... na temat: Aktualności w bibliotece - godziny otwarcia

Randka z Książką - walentynkowa akcja czytelnicza

Utworzono dnia 10.02.2021

Każdego roku mniejsze, większe, a nawet te nietypowe święta są dla Nas inspiracją do tworzenia treści popularyzujących książki. Luty to miesiąc o wyjątkowej aurze, 14 lutego obchodzimy Walentynki – coroczne święto zakochanych, celebrowane na całym świecie. Dla naszej instytucji to także idealna okazja by promować biblioteki oraz czytelnictwo, a także rozbudzić wśród naszych odbiorców miłości do książek.

W Walentynki zakochaj się w bibliotece,

czyli #i ♥biblioteka

Tegoroczna akcja czytelnicza z okazji dnia zakochanych „Randka z książką” skierowana jest do wszystkich mieszkańców naszej gminy – użytkowników naszej książnicy, jak i osób, które w dniach akcji dołączą do listy naszych czytelników.

Zachęcamy do odwiedzenia naszych progów w dniach...

czytaj dalej... na temat: Randka z Książką - walentynkowa akcja czytelnicza

Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych

Utworzono dnia 28.01.2021

Dziś, 28 stycznia obchodzimy 15. Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych.

Biblioteki oraz szereg instytucji publicznych i prywatnych zobowiązani są prawnie do zapewnienia odpowiedniej ochrony danych osobowych, informacje na ten temat można znaleźć m.in. w zakładce RODO na naszej stronie. Kwestie bezpieczeństwa danych są stale monitorowane oraz rzetelnie analizowane. Jednak wyciek danych osobowych zdarza się najczęściej prywatnym użytkownikom Sieci, którzy nieodpowiednio zabezpieczają swoje dane i nie są świadomi z wartości swoich danych osobowych.

Cyberprzestępstwa nie są zjawiskiem nowym, generujący milionowe dochody nielegalny handel danymi, to niebezpieczeństwo, które czyha na nas w sieci, jednak korzystając rozważnie z danych oraz Internetu można ustrzec się przed wyciekiem danych osobowych – naszych lub osób trzecich.

Wraz z pojawieniem się pandemii COVID-19 nasza  mogliśmy zaobserwować wzmożoną aktywność w mediach...

czytaj dalej... na temat: Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych

Finał konkursu fotograficznego

Utworzono dnia 11.01.2021

Obok pracy związanej z wypożyczaniem księgozbioru oraz obługą użytkowników biblioteki - ważnym aspektem działań w naszych książnicach są akcje promujące czytelnictwo, literaturę i kulturę. Od 6 grudnia mieliśmy przyjemność prowadzić autorską, szeroko zakrojną kampanię skupiającą się na upowszechnianiu czytelnictwa oraz zachęcającą do odwiedzania bibliotek "Czytam, nie od święta". Jednym z elementów grudniowych wydarzeń był konkurs fotograficzny "Tu, czytam nie od święta", skierowany do mieszkańców Gminy Grudziądz.

Punktem centralym fotografii miała być książka - uczestnicy interpretując hasło przewodnie wykonali zdjęcia konkursowe. Na zgłoszenia czekaliśmy...

czytaj dalej... na temat: Finał konkursu fotograficznego

Ważna informacja

Utworzono dnia 04.01.2021

Szanowni Państwo, drodzy Czytelnicy.

Informujemy, że w dniach 4.01-5.01.2021 biblioteka główna w Małym Rudniku będzie nieczynna z uwagi na usprawiedliwioną nieobecność pracowników. Przepraszamy za utrudnienia w dostępie do naszych usług.

Zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 511-759-888 oraz adresem e-mail: biblioteka_malyrudnik@wp.pl

czytaj dalej... na temat: Ważna informacja

Fotoporadnik "Czytam, nie od święta"

Utworzono dnia 28.12.2020

W charakterze zajęć warsztatowych online, wspólnie z Joanną Zasadą, która prowadzi w naszej instytucji cykl zajęć poświęconych fotografii, przygotowaliśmy Fotoporadnik. Powstał on w ramach naszej grudniowej kamapnii "Czytam, nie od święta". Instrukcja stworzona przez artystkę-fotografa wprowadza w arkana sztuki fotograficznej, skupiając się na fundamentach powstania dobrego kadru. Poradnik skierowany jest nie tylko do osób, które zaczynają przygodę z fotografią, stanowi także...

czytaj dalej... na temat: Fotoporadnik "Czytam, nie od święta"

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w 2020 r.

Utworzono dnia 27.12.2020

W bieżącym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Małym Rudniku aplikowała do  Programu Wieloletniego 'Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa".  Wnioski złożone przez naszą instytucję zostały pozytywnie rozpatrzone i tym...

czytaj dalej... na temat: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w 2020 r.

Życzenia świąteczne 2020

Utworzono dnia 23.12.2020

Obok życzeń przesyłamy Czytelnikom, mieszkańcom naszej gminy i sympatykom biblioteki mały prezent - spotkanie z wyjątkowym Gościem, zapraszamy do obejrzenia tego krótkiego filmu!

czytaj dalej... na temat: Życzenia świąteczne 2020

Wakacje 2015

Utworzono dnia 04.09.2015, 14:11

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 15

W poprzednim tygodniu: 41

W tym miesiącu: 120

W poprzednim miesiącu: 244

Wszystkich: 12421