Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Małym Rudniku

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Informacja

Utworzono dnia 23.12.2020

Informujemy, że dnia 24 grudnia 2020 Gminna Biblioteka Publiczna w Małym Rudniku oraz filia w Mokrem będą nieczynne dla użytkowników (dzień wolny za święto przypadające w sobotę).

czytaj dalej... na temat: Informacja

Konkurs fotograficzny: Tu, czytam nie od święta

Utworzono dnia 19.12.2020

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym " Tu, czytam nie od święta", który stanowi jeden z elementów grudniowego projektu, szeroko zakrojonej kampanii promującej czytelnictwo i bibliotekę.

Świąteczny czas obfituje w chwile odpoczynku, wytchnienia - to...

czytaj dalej... na temat: Konkurs fotograficzny: Tu, czytam nie od święta

Grudzień w bibliotece - Czytam, nie od święta

Utworzono dnia 14.12.2020

Wraz z początkiem grudnia biblioteka główna w Małym Rudniku wraz z filią w Mokrem zainicjowały obszerną, świąteczną kampanię promującą czytelnictwo „Czytam, nie od święta”.

Cykl fotograficzny pod hasłem kampanii, który otwarty został 6 grudnia, towarzyszyć będzie akcji przez cały miesiąc, naprzemiennie z przygotowaną na ten czas ofertą biblioteki. Zdjęcia te, okraszone świątecznymi akcentami, skupiają się na działalności i promocji gminnej książnicy w mediach społecznościowych.

Okołoświąteczne warsztaty dla dzieci i młodzieży, które na stałe już wpisały się do naszego kalendarza wydarzeń, w tym roku przybiorą postać wirtualną. Na tę okoliczność został przygotowany poradnik fotograficzny online przez grudziądzką artystkę...

czytaj dalej... na temat: Grudzień w bibliotece - Czytam, nie od święta

Wznowienie działalności wypożyczalni

Utworzono dnia 30.11.0001

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy,

z przyjemnością informujemy, że z dniem 1 grudnia 2020 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Małym Rudniku oraz jej filia w Mokrem wznawia swoją działalność, w ograniczonym zakresie i określonych zasadach funkcjonowania.

Na podstawie wytycznych dla funkcjonowania bibliotek tj. § 10 ust. 22 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, rekomendacji Biblioteki Narodowej oraz zaleceń Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego udostępniamy nasze...

czytaj dalej... na temat: Wznowienie działalności wypożyczalni

Ebooki w Legimi - poszerzenie oferty biblioteki

Utworzono dnia 29.11.2020

Gminna Biblioteka Publiczna w Małym Rudniku dołączyła do grona instytucji oferującej swoim Czytelnikom dostęp do szerokiej oferty e-booków  w serwisie Legimi.

Jedną z zalet książek elektronicznych jest dostępność. Biblioteka Legimi działa dwadzieścia cztery godziny do dobę, siedem dni w tygodniu. Chcąc wypożyczyć książkę potrzebujemy tylko dostępu do Internetu. W czasie ograniczeń ruchu w ciągach komunikacyjnych to niezwykle dla Czytelników ważny aspekt - dostęp do bazy 60 000 pozycji czytelniczych bez wychodzenia z domu.

czytaj dalej... na temat: Ebooki w Legimi - poszerzenie oferty biblioteki

Biblioteka doskonali warsztat pracy

Utworzono dnia 26.11.2020

Biblioteki od lat są wyraźnym (choć oczywiście nie jedynym) lustrem zmieniającego się świata – przez ich multifunkcyjność możemy zaobserwować jak na przestrzeni dekad zmieniły się potrzeby i oczekiwania odbiorców informacji, literatury oraz życia kulturalnego. Proces...

czytaj dalej... na temat: Biblioteka doskonali warsztat pracy

Święto Niepodległości 2020

Utworzono dnia 11.11.2020

Pamięć o wydarzeniach poprzednich epok zapisana na kartach ksiąg okazała się być trwalsza, niż wspomnienia przekazywane z pokolenia na pokolenie, zaś pisarze na przestrzeni dziejów zagrzewali słowem do walki, krzepili serca. Historia, wspólnie z literaturą piękną, tworzą bardzo ważny, nieodłączny element księgozbioru biblioteki. 

W dniu dzisiejszym obchodzimy bardzo ważne dla historii Polski święto. 11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała uwolnionemu z twierdzy magdeburskiej Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące działania bojowe Wielkiej Wojny. Po ponad 120 latach Polska odzyskiwała niepodległość. To także dzień, w którym po ustaleniu nowych granic odzyskaliśmy dostęp do Morza Bałtyckiego.

Biuro Programu „Niepodległa” we współpracy z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Miastem Toruniem przygotowało bezpłatną wystawę poświęconą...

czytaj dalej... na temat: Święto Niepodległości 2020

Informacja o czasowym zamknięciu biblioteki

Utworzono dnia 06.11.2020

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy,

w związku z drugą falą pandemii i podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania sie wirusa COVID- 19, Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zdecydował o czasowym zamknięciu instytucji kultury.

Informujemy, że w dniach od 7 do 29 listopada 2020 r. biblioteka główna w Małym Rudniku oraz filia w Mokrem będzie nieczynna.

Terminy zwrotów wypożyczonych książek ulegają automatycznemu przedłużeniu.

czytaj dalej... na temat: Informacja o czasowym zamknięciu biblioteki

Informacja dotycząca filii w Mokrem

Utworzono dnia 19.10.2020

Szanowni Państwo,

informujemy, że w dniach od 12 do 21 października  2020 r. Filia w Mokrem pozostaje nieczynna. Przepraszamy za powstałe niedogodności, trudności w dostepie do usług biblioteki.

czytaj dalej... na temat: Informacja dotycząca filii w Mokrem

Noc Bibliotek - Klimat na czytanie

Utworzono dnia 10.10.2020

Zgłosilliśmy swój udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego wydarzenia "Noc Bibliotek", ważnej akcji mającej na celu promocję czytelnictwa i bibliotek. 

Tegoroczna odsłona odbywa sie pod hasłem: Klimat na czytanie.

"Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji."- czytamy na stronie organizatora akcji, Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Na daną okoliczność zespół bibliotekarzy zrealizował sesję fotograficzną inspirowaną Nocą Bibliotek i tegorocznym hasłem "Klimat na czytanie", przygotował materiały mające na celu promocję biblioteki i czytelnictwa. Gminna książnica zaplanowała publikację zdjęć - klimatycznych ujęć utrwalonych wśród książek w formie prezentacji w Internecie tj. w mediach społecznościowych, stronie instytucji oraz dalszej ekspozycji w ramach wystawy fotograficznej w przestrzeni gminnej książnicy. 

Z przyjemnością dzielimy się z Państwem naszą interpretacją Nocy Bibliotek wprost z przestrzeni biblioteki.

Kiedy zapada zmrok nastaje szczególny klimat na czytanie - zapraszamy do wirtualnej galerii.

czytaj dalej... na temat: Noc Bibliotek - Klimat na czytanie

Wakacje 2015

Utworzono dnia 04.09.2015, 14:11

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 16

W poprzednim tygodniu: 41

W tym miesiącu: 121

W poprzednim miesiącu: 244

Wszystkich: 12422