Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Małym Rudniku

Strona główna

 

 

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Święta Bajką Pisane - kreatywna wiosna w filii w Mokrem

Utworzono dnia 28.03.2023

Nasza biblioteka przygotowała ofertę zajęć - dwudniowy blok spotkań literacko-plastycznych. Jest to tradycyjna formuła zajęć realizowanych cyklicznie w obu jednostkach.

Na uczestników czekają warsztaty, które będą doskonałą okazją do świetnej zabawy przeplatanej literaturą, kreatywnymi pomysłami i plastycznymi inspiracjami.

Filia w Mokrem zaprasza do udziału w zajęciach w poniedziałek i wtorek (3-4 kwietnia) o godzinie 16.00, spotkania będą trwały 1,5 godziny. Święta Bajką Pisane kierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 7-13 lat.

Z uwagi na aspekt organizacyjny oraz ograniczoną liczbę miejsc serdecznie prosimy o wcześniejsze zgłoszenia. Oferta adresowana jest do Czytelników naszej książnicy.

czytaj dalej... na temat: Święta Bajką Pisane - kreatywna wiosna w filii w Mokrem

Praca w Bibliotece? Dołącz do naszego zespołu!

Utworzono dnia 13.03.2023

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Małym Rudniku ogłasza rekrutację na stanowisko Bibliotekarz.  

czytaj dalej... na temat: Praca w Bibliotece? Dołącz do naszego zespołu!

Dostępność biblioteki głównej w weekendy

Utworzono dnia 23.02.2023

Ferie z biblioteką - podsumowanie trzydniowego cyklu warsztatów pt. Magia Literatury

Utworzono dnia 14.02.2023

Tegoroczny blok zajęć literacko-warsztatowych skupił się na magicznym świecie Harrego Pottera. Podczas magicznego tygodnia uczestnicy zajęć otrzymali listy o przyjęciu do Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart oraz zanurzyli się w tajemniczą sztukę ważenia eliksirów, a także zdali egzaminy kończące pierwszy rok nauki w szkole magii w quizie wiedzy o Harrym Potterze. Nie zabrakło także różdżek, które dzieci wyczarowały drugiego dnia warsztatów. Zwięczeniem trzydniowego cyklu spotkań była sesja fotograficzna pod opieką artysty-fotografa Joanny Zasady - w efekcie pracy wszystkich uczestników zajęć powstały magiczne kadry w przestrzeni naszej książnicy, które w pełni oddają klimat serii o nastoletnim czarodzieju autorstwa J.K.Rowling

czytaj dalej... na temat: Ferie z biblioteką - podsumowanie trzydniowego cyklu warsztatów pt. Magia Literatury

Informacja

Utworzono dnia 14.02.2023

14 lutego biblioteka główna w Małym Rudniku będzie nieczynna dla odwiedzających, przepraszamy za czasowe problemy w dostępie do naszych usług.

czytaj dalej... na temat: Informacja

Życzenia świąteczne

Utworzono dnia 23.12.2022
Drodzy Czytelnicy, przyjmijcie od nas życzenia świateczne. Zdrowych, radosnych i zaczytanych Świąt Bożego Narodzenia życzy dyrektor oraz pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Małym Rudniku. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia światecznej niespodzianki - filmu pt....
czytaj dalej... na temat: Życzenia świąteczne

Magia Literatury - oferta zajęć na ferie inspirowanych światem Harrego Pottera

Utworzono dnia 31.01.2023
Serdecznie zapraszamy na spotkania podczas zimowej przerwy, które na stałe już wpisały się w kalendarz naszej instytucji. W bibliotece głównej zostanie zrealizowany cykl trzydniowych warsztatów kreatywno-literackich pt. „Magia Literatury” w dniach 7, 8, 9...
czytaj dalej... na temat: Magia Literatury - oferta zajęć na ferie inspirowanych światem Harrego Pottera

Informacja

Utworzono dnia 23.12.2022

Drodzy Czytelnicy,  Informujemy, że w dniu 23 grudnia 2022 r. nasze jednostki biblioteczne będą nieczynne.  Przepraszamy za czasowe niedogodności w dostępie do naszych usług.

czytaj dalej... na temat: Informacja

Soboty pracujące w 2023 roku

Utworzono dnia 27.01.2023

Uprzejmie informujemy, iż w 2023 roku Gminna Biblioteka w Publiczna w Małym Rudniku będzie dostępna dla Czytelników w wybrane soboty w godzinach od 9.00 do 13.00. W najbliższym czasie planujemy utwarcie książnicy - jednostki głównej w Małym Rudniku w pierwszą i ostatnią sobotę...

czytaj dalej... na temat: Soboty pracujące w 2023 roku

Młodzież w bibliotece - warsztaty z Damianem Domańskim

Utworzono dnia 23.11.2022

18 listopada w naszej książnicy mieliśmy przyjemność gościć Damiana Domańskiego – pedagoga, bibliotekarza i animatora życia społecznego, dyrektora biblioteki w Morzeszczynie. Podczas inspirujących warsztatów  „Młodzież w bibliotece” D. Domański podzielił się z zaproszonymi bibliotekarzami swoją praktyką oraz doświadczeniem w zakresie tworzenia oferty dla młodzieży i młodych odbiorców kultury, promocji wolontariatu, sieciowania oraz wykorzystywania nowych technologii.

W ramach warsztatów szczególną uwagę poświęciliśmy zdobywaniu uwagi i rozbudzaniu motywacji u młodych uczestników życia kulturalnego. Kolejnym ważnym aspektem poruszonym w dyskusji było badanie potrzeb czytelników, dokładanie starań, by wizerunek i działalność biblioteki odpowiadały aktualnym wymaganiom młodzieży i lokalnych społeczności. Biblioteka atrakcyjna dla młodzieży to przede wszystkim dobra oferta, zarówno czytelnicza, jak i skierowana na działania, warsztaty i imprezy organizowane z myślą o młodych osobach.

W szkoleniu wzięły udział biblioteki zarówno z powiatu grudziądzkiego, jak i spoza - współpracujące ze sobą w ramach regionalnych sieci bibliotecznych.

czytaj dalej... na temat: Młodzież w bibliotece - warsztaty z Damianem Domańskim

Wakacje 2015

Utworzono dnia 04.09.2015, 14:11

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 19

W poprzednim tygodniu: 43

W tym miesiącu: 119

W poprzednim miesiącu: 181

Wszystkich: 19664