Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Małym Rudniku

AKTUALNOŚCI, strona 5:

„Mała książka – wielki człowiek” 2020 - kolejna edycja z udziałem naszej biblioteki

Utworzono dnia 25.09.2020

W blisko 6 tysiącach bibliotek publicznych w całej Polsce wystartowała kolejna edycja projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Z przyjemnością informujemy, że nasza instytucja bierze udział także w tegorocznej odsłonie tego wydarzenia, skierowanego do najmłodszych czytelników z roczników 2014-2017.

Ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.

Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę...

czytaj dalej... na temat: „Mała książka – wielki człowiek” 2020 - kolejna edycja z udziałem naszej biblioteki

Narodowe Czytanie 2020 w Gminie Grudziądz

Utworzono dnia 05.09.2020

Narodowe Czytanie 2020 stanowi 9. edycję ogólnopolskiego wydarzenia czytelniczego, w którym nasza instytucja bierze udział po raz kolejny. Narodowe Czytanie odbywa się z inicjatywy i pod patronatem Pary Prezydenckiej. W pierwszą sobotę września w Ogrodzie Saskim odbędzie...

czytaj dalej... na temat: Narodowe Czytanie 2020 w Gminie Grudziądz

Działalność Filii w Mokrem w roku szkolnym 2020/2021

Utworzono dnia 02.09.2020

Szanowni Państwo,

wraz z nowym rokiem szkolnym 2020/2021 Gminna Biblioteka Publiczna w Małym Rudniku planuje z dniem 7 września wznowić dla użytkowników funkcjonowanie wypożyczalni Filii w Mokrem.

Główna misja naszej filii bibliotecznej w ostatnim, trudnym dla wszystkich czasie była bardzo ograniczona. Ostatnie miesiące upłynęły wraz z zawieszeniem działalności związanej z obsługą czytelnika, pozostawiając do dyspozycji mieszkańców naszej gminy Bibliotekę Główną w Małym Rudniku, która wznowiła działalność w maju w ograniczonym zakresie i na nowych zasadach funkcjonowania.

W związku z daną sytuacją godziny otwarcia biblioteki wyznaczone będą szczególnie w czasie pozalekcyjnym. W celu ograniczenia ruchu w ciągach komunikacyjnych prowadzących do danego wejścia do szkoły w godzinach trwania zajęć szkolnych tymczasowo obsługa Czytelników z zewnątrz odbywać będzie się w godzinach:

Poniedziałek-wtorek

15.00-18.00

Środa-piątek

15.00-17.00

Szczególną uwagę prosimy zwrócić na zmiany w godzinach otwarcia bibliotek dla Czytelników oraz nowe...

czytaj dalej... na temat: Działalność Filii w Mokrem w roku szkolnym 2020/2021

Aktualne dane kontaktowe

Utworzono dnia 18.08.2020

Szanowni Pańtwo!

W związku z tymczasową zmianą lokalizacji działalności naszej instytucji, o której można przeczytać więcej w osobnym artykule na naszej stronie, przypomianamy, iż dane adresowe oraz kontaktowe uległy zmianom. Serdecznie zapraszamy pod adresem:

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Małym Rudniku
Mały Rudnik 33 A

mail: biblioteka_malyrudnik@wp.pl
tel.: 573-167-477

czytaj dalej... na temat: Aktualne dane kontaktowe

Informacja

Utworzono dnia 10.08.2020

Uprzejmie informujemy, że w dniu 14 sierpnia 2020 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Małym Rudniku będzie nieczynna. 

Piątek, będzie dniem wolnym od pracy  -  w zamian za święto (15 sierpnia) , przypadające w sobotę. 

 Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj dalej... na temat: Informacja

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa/ dotacja 2020

Utworzono dnia 04.08.2020

Jest nam niezmiernie miło poinformać, iż w tym roku w tym roku nasza instytucja będzie realizowała zadanie w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.   W...

czytaj dalej... na temat: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa/ dotacja 2020

Przeprowadzki czas za nami - tworzy się Nowe.

Utworzono dnia 31.07.2020

Szanowni Państwo!

Niedawno informowaliśmy, że w związku z trwającym remontem i rozbudową GOK-u w Małym Rudniku nasza instytucja - jednostka główna w Małym Rudniku zmieniła adres prowadzonej działalności. Nowe miejsce naszej książnicy ulokowane jest w granicach 200 m od poprzedniego adresu, w budynku za Gminnym Przedszkolem Publicznym w Małym Rudniku. W naszej ocenie obecna lokalizacja Biblioteki jest bardzo dobrze usytuowana, Mały Rudnik 33 A jest dobrym adresem na mapie Gminy Grudziądz. To tutaj czekamy już na Państwa i zapraszamy serdecznie. 

Co ważne, ogromne podziękowania ślemy władzom samorządowym Gminy Grudziądz, wszystkim osobom i jednostkom, które wsparły nas w tym procesie zmiany. Równie mocno dziękujemy naszym Czytelnikom za wyrozumiałość, okazaną życzliwość i sympatię. 

czytaj dalej... na temat: Przeprowadzki czas za nami - tworzy się Nowe.

„Windows wyobraźni" - szkolenia w ramach sieci bibliotek publicznych

Utworzono dnia 17.07.2020

Z przyjemnością informujemy państwa, że nasza instytucja bierze udział w cyklu szkoleń organizowanych w związku z trwającym projektem „WINDOWS WYOBRAŹNI – biblioteka miejscem rozwoju dzieci i młodzieży” dotowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach projektu „Nie siedź – sieciuj!”. Ta wyjątkowa inicjatywa skupia w sobie biblioteki działające w powiecie grudziądzkim, a także instytucje kultury spoza powiatu.

Do tej pory udało nam się poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje o...

czytaj dalej... na temat: „Windows wyobraźni" - szkolenia w ramach sieci bibliotek publicznych

Ważne: nowe dane kontaktowe

Utworzono dnia 01.07.2020

Informujemy Państwa, że w związku z trwającą zmianą lokalizacji naszej instytucji stacjonarny numer kontaktowy 56 46 800 32 będzie tymczasowo nieaktywny. Zapraszamy do kontaktu drogą mailową biblioteka_malyrudnik@wp.pl oraz pod numerem telefonu 511 759 888.

Nowe docelowe miejsce działalności Biblioteki znajduje się w niedalekiej odległości od budynku remontowanego Gminnego Ośrodka Kultury za Gminnym Przedszkolem Publicznym, pod adresem Mały Rudnik 33 A - to tutaj czekamy na Państwa.

czytaj dalej... na temat: Ważne: nowe dane kontaktowe

Informacja - biblioteka nieczynna

Utworzono dnia 22.06.2020

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniach od 22 czerwca do 3 lipca biblioteka w Małym Rudniku będzie nieczynna.

Zaplanowana inwestycja rozbudowy i remontu budynku Gok-u w Małym Rudniku wchodzi w etap realizacji. Rozpoczyna się długotrwały proces zmiany infrastruktury tej kulturalnej przestrzeni. W związku z tym nasza biblioteka zmienia dotychczasowe miejsce działalności.

Już wkrótce zaczniemy funkcjonować

czytaj dalej... na temat: Informacja - biblioteka nieczynna

Wakacje 2015

Utworzono dnia 04.09.2015, 14:11

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 16

W poprzednim tygodniu: 41

W tym miesiącu: 121

W poprzednim miesiącu: 244

Wszystkich: 12422