Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Małym Rudniku

Strona główna

 

 

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Biblioteka czasu wolnego - oferta cyklicznych spotkań

Utworzono dnia 09.11.2023

Jesienią startujemy z nową ofertą spotkań dla Czytelników pod hasłem WSPANIALI-DOJRZALI.

Nasz najnowszy cykl "Biblioteka czasu wolnego" to okazja spędzenia popołudnia dla tych, którzy chcą ciekawie zagospodarować swój czas wolny, skorzystać z oferty warsztatów, współuczestniczyć z lokalną społecznością w życiu kulturalnym.

14 listopada o godzinie 16.00 zapraszamy na spotkanie inicjujące w ramach "Biblioteki czasu wolnego".

Zapewniamy dobrą, inspirującą atmosferę okraszoną smakami jesiennych herbat. W celach organizacyjnych prosimy o telefoniczne zgłoszenie chęci uczestnictwa w spotkaniu.

czytaj dalej... na temat: Biblioteka czasu wolnego - oferta cyklicznych spotkań

Biblioteka wychodzi z siebie - akcja bookrosingowa. Festyn Rodzinny w Nowej Wsi

Utworzono dnia 20.09.2023

16 września nasza książnica spotkała się z mieszkańcami Gminy Grudziądz na Festynie Wiejskim w Nowej Wsi.


W przyjaznym otoczeniu i miłej atmosferze wydarzenia kierowaliśmy zaproszenia do strefy z biblioteką. Zachęcaliśmy mieszkańców do skorzystania z oferty gminnej książnicy. Przeprowadziliśmy plenerową akcję bookrossingową -  niekonwencjonalną formę popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”. W jej ramach częstowaliśmy literaturą i słuchaliśmy opowieści o waszych czytelniczych pasjach.

Pięknie dziękujemy organizatorom festynu za przestrzeń, życzliwość i współpracę. To był dla nas ważny i dobry czas. Równolegle dziękujemy wszystkim osobom odwiedzającym nasze stoisko za wspólne chwile przy książce i każde dobre słowo.

czytaj dalej... na temat: Biblioteka wychodzi z siebie - akcja bookrosingowa. Festyn Rodzinny w Nowej Wsi

Warsztaty z Kicią Kocią

Utworzono dnia 15.09.2023

Nasza instytucja zaprasza na warsztaty z Kicią Kocią, książkową bohaterką serii wydawniczej dla dzieci. Podczas spotkania dzieci będą mogły lepiej poznać swoich ulubionych bohaterów, jak również zanurzyć się w świat literatury dziecięcej, gier i zabaw.

Wydarzenie poprowadzi Bajanka - instruktorka teatralna, pedagog, logopeda, animator zabaw z Kicią Kocią - Monika Skikiewicz.

Skierowane jest do dzieci w wieku 2-6 lat, najmłodszych Czytelników naszej książnicy.

  • W filii w Mokrem w wydarzeniu uczestniczyć będą oddziały przedszkolne działające przy Szkoły Podstawowej w Mokrem;
  • w bibliotece w Małym Rudniku spotkanie dla rodzin z dziećmi, wstęp jest wolny oraz bezpłatny Ze względów organizacyjnych obowiązują wcześniejsze zapisy, a liczba miejsc ograniczona.

czytaj dalej... na temat: Warsztaty z Kicią Kocią

Jesienne inspiracje na dekoracje - florystyczne zajęcia warsztatowe

Utworzono dnia 12.09.2023

Kontynuacja cyklu "Inspiracje na dekoracje" - warsztatów o tematyce florystycznej, które wpisują się w ofertę naszej książnicy.

Sztuka plecenia wianków oraz tworzenia ozdób z darów natury od dawna cieszy się ogromnym zainteresowaniem oraz często kojarzona jest z kultywowaniem tradycji, jak i tworzeniem pięknych dekoracji. Kolejne sobotnie przedpołudnie da przestrzeń twórczemu spędzeniu czasu w bibliotece - zajęcia warsztatowe stanowią nie tylko świetną formę relaksu, ale także doskonałą okazję do integracji lokalnej społeczności.

Prace będą powstawać pod okiem Pani Dominiki - florystki z Kwiaciarnia Wschodzącego Słońca, które jest partnerem nadchodzącego wydarzenia.

Serdecznie zachęcamy do udziału w spotkaniu. Informujemy, że ze względów organizacyjnych obowiązują wcześniejsze zapisy.

czytaj dalej... na temat: Jesienne inspiracje na dekoracje - florystyczne zajęcia warsztatowe

W sobotę, 9 września zapraszamy na Narodowe Czytanie

Utworzono dnia 07.09.2023

Już w sobotę, 9 września odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Podczas 12 odsłony wydarzenia, realizowanego pod potronatem Pary Prezydenckiej,  w całym kraju wybrzmi powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". ...

czytaj dalej... na temat: W sobotę, 9 września zapraszamy na Narodowe Czytanie

Dołącz do naszego zespołu. Rekrutacja na stanowisko bibliotekarz

Utworzono dnia 06.09.2023

Praca szuka człowieka! Ogłaszamy rekrutację na stanowisko bibliotekarz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małym Rudniku. Szczegółowy opis wymagań w załączonym pilku.

Na zgłoszenia czekamy do 20 września 2023 r. Dokumenty doręczone po terminie nie będą rozpatrywane.

czytaj dalej... na temat: Dołącz do naszego zespołu. Rekrutacja na stanowisko bibliotekarz

Kadr Literacki. Cykl młodzieżowych warsztatów fotograficznych

Utworzono dnia 29.08.2023

Utwór ,,Nad Niemnem” autorstwa Elizy Orzeszkowej zostanie zinterpretowany przez grupę młodzieży w ramach projektu - Kadr Literacki. Podczas warsztatów fotograficznych w bibliotece warsztatowicze będą próbować swoich sił w fotografii portretowej i krajobrazowej, by jak najlepiej uchwycić klimat klasyki literatury, jaką jest lektura 12. odsłony Narodowego Czytania.

Na przestrzeni lat realizowane warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży zintegrowały wielu młodych pasjonatów wykonywania zdjęć oraz przyczyniły się do powstania wystaw i projektów, które eksponowane były w przestrzeni biblioteki oraz Gminy Grudziądz.

Cykliczne warsztaty fotograficzne organizowane przez naszą książnicę prowadzone są pod okiem grudziądzkiej artystki-fotografa, pedagoga Joanny Zasady.

czytaj dalej... na temat: Kadr Literacki. Cykl młodzieżowych warsztatów fotograficznych

Festiwal Literacki Sopot 2023 - wyjazd studyjny kadry biblioteki

Utworzono dnia 18.08.2023

Czas wakacji to okres wielu wydarzeń plenerowych. W tym, szczególnie cennych z naszej perspektywy zawodowej. Stąd też, korzystając z zaproszenia do udziału w wyjeździe studyjnym, w gronie koleżanek z bibliotek powiatu grudziądzkiego wybraliśmy się na Festiwal...

czytaj dalej... na temat: Festiwal Literacki Sopot 2023 - wyjazd studyjny kadry biblioteki

Dotacja w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 2023 r.

Utworzono dnia 16.08.2023

Miło nam poinformować, iż pozyskaliśmy środki zewnętrzne w wysokości 3 575,00 zł. Dotacja zostanie przeznaczona na realizację zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usług zdalnego dostępu do książek w formatach e-book i/lub audiobooków i/lub synchrobooków- Priorytet 1, Kierunek Interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0”.

Najbliższy zakup nowości wydawniczych w 2023 roku dla biblioteki głównej oraz filii w Mokrem będzie dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Jednocześnie informujemy, iż systematycznie zachęcamy do zgłaszania swoich potrzeb czytelniczych, propozycji wobec aktualnej oferty nowości wydawniczych, zasobów biblioteki.

czytaj dalej... na temat: Dotacja w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 2023 r.

Wakacyjne Podwórko z Biblioteką - moc zabaw i atrakcji

Utworzono dnia 08.08.2023

W ostatnim tygodniu lipca Wakacyjne Podwórko z Biblioteką wypełniło się gwarem dzieci, chętnych do wspólnych aktywności w gronie rówieśników. Podczas zaproponowanych zajęć warsztatowych nie zabrakło czasu na gry i zabawy, wspólne czytanie i kreatywne działanie. 

Głównym celem warsztatów był efektywnie spędzony czas podczas wakacji. Wakacyjne Podwórko okazało się doskonałą formą aktywnych spotkań prowadzonych przez bibliotekę główną oraz filię w Mokrem. Podczas dwudniowego bloku zajęciowego w Mokrem najmłodsi wykonali z patyczków łódeczki oraz papierowe, ruchome kraby i gąsienice oraz zrealizowali scenariusz o podróży kosmicznej, włączając się w interaktywną zabawę o kosmosie. Główna Książnica zabrała uczestników w podróż po terenach przy bibliotece, dzieci podczas zabaw kolekcjonowały Skarby Lata oraz brały udział w innych, sensorycznych zabawach. Zajęcia o charakterze kreatywno-literackim a także animacyjnym realizowane są przez naszą instytucję rokrocznie, dając dzieciom przestrzeń do zabaw w otoczeniu biblioteki, w atrakcyjnej dla nich formie. Warsztaty to również świetne narzędzie promocji czytelnictwa wsród najmłodszych oraz zainteresowanie książką jako formą spędzania wolnego czasu.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za obecność w gminnej książnicy. Pozytywny odbiór zajęć organizowanych przez naszą instytucję inspiruje Nas do poszerzania oferty oraz planowania kolejnych spotkań w bibliotece.

czytaj dalej... na temat: Wakacyjne Podwórko z Biblioteką - moc zabaw i atrakcji

Wakacje 2015

Utworzono dnia 04.09.2015, 14:11

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 19

W poprzednim tygodniu: 43

W tym miesiącu: 119

W poprzednim miesiącu: 181

Wszystkich: 19664