Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Małym Rudniku

Wystawa komiksów oraz literatury fantastycznej w ramach projektu "Tropem Lema"

Utworzono dnia 30.08.2021

Tropem Lema - zabawy literaturą to fantastyczny projekt, wpisany w obchody 100 rocznicy urodzin wybitnej polskiej postaci - Stanisława Lema. Szereg działań zaplanowanych w ramach realizacji projektu to spotkania dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych wokół wartościowej literatury, inspirujące do różnorodnych aktywności. 

Powstanie historii obrazkowej, wielu atrakcyjnych komiksów stworzonych w sposób tradycyjny, jak i za pomocą narzędzi cyfrowych to jeden z elementów przedsięwzięcia, adresowany do szerokiej publiczności. W rezultacie twórczych działań uczestników warsztatów komiksowych, zrealizowanych w przestrzeni dziesięciu bibliotek biorących udział w projekcie, powstał zbiór wielu komiksowych plansz. Wyjątkowych historii, bogato zilustrowanych i wzbudzających zainteresowanie wśród odbiorcy. Wszystkie prace, stworzyły wspaniały materiał do okazjonalnej wystawy  "Bajki Robotów" ekspozycji dzieł o charakterze komiksowych w kulturalnej przestrzeni biblioteki.

Za pośrednictwem danej formy przekazu, wystawy pozytywnego w odbiorze komiksu opartego na fantastycznych elementach, twórczości wybitnego Stanisława Lema możemy dotrzeć z promocją wartościowej polskiej literatury do szerokiego grona odbiorców. Tym samym zachęcić do czerpania z bogactwa twórczości autora, odwiedzin biblioteki i własnych wyborów czytelniczych.

Już teraz zapraszamy Państwa do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach realizowanych w ramach projektu - zaplanowanych na nadchodzącą jesień.

Nieustannie polecamy uwadze Wystawę Komiksu - Bajki Robotów jak i literatury fantastycznej, do zobaczenia podczas odwiedzin Biblioteki.

 

Dofinansowo ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 16

W poprzednim tygodniu: 41

W tym miesiącu: 121

W poprzednim miesiącu: 244

Wszystkich: 12422