Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Małym Rudniku

„Sieć na kulturę w podregionie grudziądzkim” - nabór uczestników projektu

Utworzono dnia 26.08.2021

Do uczestnictwa w projekcie zapraszamy w wieku 10-18 lat. Projekt polega na odbyciu przez uczestników kilkunastu spotkań z wykwalifikowanym trenerem prowadzącym w przestrzeni Internetu. Współprowadzą zajęcia będzie bibliotekarz filii w Mokrem - Maja Mikulska.

Podczas szkolenia omówione zostaną dostępne narzędzia umożliwiające składanie wniosków i załatwiania spraw administracyjnych w urzędzie, prowadzenia i zarządzania elektronicznym kontem bankowym. Uczestnicy zdobędą praktyczne kompetencje związane z formalną i nieformalną korespondencją on-line. Wyjaśnione zostaną podstawy cyberbezpieczeństwa i bezpiecznego nawigowania w sieci. Dodatkowo przekazana zostanie wiedza i umiejętności związane z dostępnością usług on-line.

Celem projektu jest rozwijanie kompetencji cyfrowych młodzieży oraz kwalifikacji cyfrowych oraz zwiększenie potencjału techniczno-dydaktycznego pracowników biblioteki, co przyczyni się do podwyższenia kompetencji cyfrowych instytucji kultury, a także wzrostu aktywności cyfrowej społeczności lokalnej. Projekt realizowany jest przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Więcej informacji uzyskać można w jednostkach bibliotecznych tj. głównej w Małym Rudniku i filii w Mokrem. 

Wszystkie osoby - dzieci i młodzież zainteresowana udziałem w projekcie prosimy o kontakt w celu rekrutacji na cykl szkoleniowy.

Aktualnie trwają zapisy.

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 16

W poprzednim tygodniu: 41

W tym miesiącu: 121

W poprzednim miesiącu: 244

Wszystkich: 12422