Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Małym Rudniku

Projekt Tropem Lema - zabawy literaturą

Utworzono dnia 08.07.2021

Gminna Bblioteka Publiczna w Małym Rudniku z okazji obchodów 100 - lecia urodzin Stanisława Lema rozpoczęła realizację projektu „Tropem Lema – zabawy literaturą” dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W czerwcu przeprowadzono pierwsze z wielu zaplanowanych w ramach projektu działań - warsztaty komiksowe  dla dzieci, oparte na kanwie najciekawszych książek z gatunku fantastyki i sience-fiction. Stworzyły one kreatywną przestrzeń dla zaproszonej grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sztynwagu. Zajęcia skupiły się na poznaniu i zrozumieniu świata komiksu, w tym języka oraz zasad powstawania historii rysunkowych, zaś ich formuła bazowała na wyobraźni i kreatywności najmłodszych. Przy zespołowej pracy dzieci wykorzystano materiały plastyczne oraz  tablety i aplikacje elektroniczne. Zajęcia miały charakter plenerowy, przebiegły w kosmicznej scenerii zaaranżowanej przed budynkiem biblioteki. Warsztaty, które łączą w sobie zamiłowanie do zajęć plastycznych oraz książek są elementem oferty czytelniczej skierowanej do dzieci i młodzieży, towarzyszącej od lat działalności biblioteki.

Warsztaty komiksowe dla dzieci rozpoczęły cykl działań wpisanych w realizację projektu, w najbliższych planach rysują się kolejne przedsięwzięcia związane z tegorocznymi obchodami 100 - lecia urodzin Stanisława Lema i promocją literatury fantastycznej w bibliotece. Już niebawem za pośrednictwem gry terenowej, apilkacji mobilnej, wilekoforamtowych kolorowanek i wystawy komiksu stworzymy przestrzeń do celebrowania roku Lema i kreatywnych zabaw literaturą.

Projekt odbywa się przy współudziale gminnej książnicy z wszystkimi instytucjami - bibliotekami publicznymi powiatu grudziądzkiego w ramach zawiązanej sieci współpracy „Windows Wyobraźni”.  Gminna Biblioteka Publiczna w Małym Rudniku jako jeden z partnerów projektu jest odpowiedzialna za jego realizację i koordynację na terenie Gminy Grudziądz. Patronat honorowy nad projektem objął Starosta Powiatu Grudziądzkiego.

                

 

Tropem Lema - warsztaty komiksowe

Utworzono dnia 08.07.2021, 15:39

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 15

W poprzednim tygodniu: 41

W tym miesiącu: 120

W poprzednim miesiącu: 244

Wszystkich: 12421