Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Małym Rudniku

Strona główna

 

 

AKTUALNOŚCI, strona 7:

Bioaromaterapia - spotkanie z Kasią R.A.W.

Utworzono dnia 19.07.2022

Przed nami fascynująca podróż po świecie zapachów. Podczas spotkania warsztatowego z Kasią Stryniewicz, autorką książki „Podstawy aromaterapii w pracy z ciałem i emocjami”, właścicielką marki  Kasia R.A.W.,  zanurzymy się w temat bioaromateriapii, porozmawiamy na temat olejków eterycznych oraz ich właściwości. Dwudniowy blok warsztatowy obfitował będzie także w praktykę – uczestnicy zgłębią tajniki tworzenia naturalnych, wegańskich i bezpiecznych dla skóry oraz środowiska perfum na bazie olejków eterycznych, ekstraktów z roślin oraz olejów roślinnych.

„Cześć, jestem Kasia, międzynarodowo uczę jogi już od ponad 10 lat. Zdrowy styl życia, dbanie o ciało i umysł jest moją największą pasją. Ostatnie 5 lat spędziłam w Azji, między innymi w Chinach, Indiach i Bali, gdzie uczyłam jogi i zgłębiałam wiedzę dotyczącą integracji kultury wschodu i zachodu. Joga i olejki eteryczne są moją największą inspiracją.”

~ Kasia R.A.W.

Spotkania organizowane są w ramach projektu "Grunt to natura - Pszczelnik Wiejski", odbędą się 28 lipca o godz. 17.00 w Mokrem oraz 29 lipca o godz. 17.00 w Małym Rudniku. Serdecznie zapraszamy, jednocześnie prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc, ze względu na aspekt organizacyjny wydarzenia.

czytaj dalej... na temat: Bioaromaterapia - spotkanie z Kasią R.A.W.

Filia w Mokrem. Organizacja czasu pracy w sezonie urlopowym

Utworzono dnia 18.07.2022

 

Z uwagi na urlop wypoczynkowy pracownika filii w dniach 21 lipca - 5 sierpnia, podczas którego biblioteka będzie nieczynna dla użytkowników, wyznaczone zostały dwa dyżury zastępcze:

 

  • 28 lipca (czwartek) godz. 9.00-16.00
  • 4 sierpnia (czwartek) godz. 9.00-16.00

W tych dniach pracownik biblioteki głównej będzie pełnił zastępstwo w filii – Czytelnicy w godzinach 9.00-16.00 będą mogli skorzystać z wypożyczalni, zwrócić książki lub zapisać się do biblioteki.

czytaj dalej... na temat: Filia w Mokrem. Organizacja czasu pracy w sezonie urlopowym

LUDWIK RYDYGIER - ekspozycja wystawy

Utworzono dnia 14.06.2022

W gminnej książnicy w Małym Rudniku udostępniona została wystawa planszowa poświęcona wyjątkowej postaci - Ludwikowi Rydygierowi.

Ekspozycja składająca się z dziesięciu plansz opowiada o historii życia wybitnego polskiego chirurga urodzonego w Dusocinie. Wystawa, która powstała z inicjatywy Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego w setną rocznicę śmierci Rydygiera przybliża nam znamienitą osobowość profesora. Prowadzi szlakiem jego lat życia, obrazuje zasługi dla polskiej i światowej chirurgii, osiągnięcia naukowe po objęciu stanowiska rektora Uniwersytetu Lwowskiego.

Profesor Ludwik Rydygier zyskał uznanie na miedzynarodową skalę i pozostaje autorytetetem w środowisku lekarskim. Wybitny medyk to postać historyczna związana z naszym regionem, jego dom rodzinny i miejsce urodzenia odnajdujemy w naszej gminie w Dusocinie. Szczególnie zatem polecamy Państwu odwiedziny w bibliotece

czytaj dalej... na temat: LUDWIK RYDYGIER - ekspozycja wystawy

Informacja

Utworzono dnia 08.07.2022

Szanowni Czytelnicy, informujemy, że dnia 8 lipca główna biblioteka w Małym Rudniku będzie nieczynna dla odwiedzających w związku z usprawiedliwioną nieobecnością pracowników. Przepraszamy za trudności w dostępie do naszych usług.

czytaj dalej... na temat: Informacja

"Bo każdy w życiu ma swoje Himalaje". Spotkanie autorskie z Katarzyną Zdanowicz

Utworzono dnia 09.06.2022

Katarzyna Zdanowicz w swojej książce „Zawsze mówi, że wróci” zaprosiła nas do świata, który nie jest dostępny dla wielu osób niezwiązanych z himalaizmem – to dziewięć historii kobiet o codzienności, lęku, trosce i życiu w cieniu najwyższych szczytów oraz głośnych nazwisk swoich mężów znanych w środowisku wysokogórskim, a nierzadko i na całym świecie.

Podczas spotkania autorskiego Katarzyna Zdanowicz w rozmowie z dyrektor biblioteki Moniką Jolkowską-Przybył opowiedziała o powstawaniu książki od kulis. Autorka nie kryła ile czasu oraz determinacji potrzebowała, by poprowadzić rozmowę i zdobyć zaufanie tych, które zdecydowały się dzielić swoje życie z himalaistami. Czytelnicy usłyszeli o trudnościach w rozmowach dotyczących prywatnego życia, o bolesnych wspomnieniach, zwłaszcza, gdy historia miała tragiczny finał. To rozmowa o wielomiesięcznych wyprawach przynoszących zarówno śmiech jak i łzy, a także problemach i intymnych szczegółach, które działy się tuż przy ziemi, ale zawsze w tle wielkiej góry.

Książka ta nie jest tylko o żonach himalaistów, to uniwersalna dyskusja o partnerstwie, cierpliwości, a przede wszystkim tolerancji i poświeceniu, gdy w grę wchodzi realizacja wielkiej pasji.

W dalszej części spotkania K. Zdanowicz opowiedziała o swoich początkach pracy, o dziennikarstwie oraz telewizji i współczesnych mediach. Wspomniała również...

czytaj dalej... na temat: "Bo każdy w życiu ma swoje Himalaje". Spotkanie autorskie z Katarzyną Zdanowicz

Podróż czyli rozwój. Wyjazd studyjny bibliotekarzy

Utworzono dnia 01.06.2022

Aktualnie biblioteki nie służą jedynie jako miejsca darmowego dostępu do książek, ale także spełniają funkcję wielowymiarowych instytucji. Obok pełnienia swoich podstawowych zadań, jakimi jest m.in. darmowy dostęp do literatury dla czytelników biblioteki coraz częściej zwracają również uwagę swoją bogatą ofertą, nowoczesnym desingnem oraz funkcjonalnością, przyjaznością przestrzeni.

27 maja kadra naszej instytucji wraz z innymi bibliotekarzami powiatu grudziądzkiego wzięła udział w wyjeździe studyjnym do bibliotek w Kwidzynie, Pelplinie oraz Rumii. Ramy kulturalne wciąż przekształcają się i ulegają zmianom – tak samo jak potrzeby odbiorców. Różnorodność prezentowanych bibliotek pokazała perspektywę wykorzystania potencjału lokalnych zasobów, które przy odpowiednim zagospodarowaniu możliwości przekształcają te budynki w multifunkcyjne...

czytaj dalej... na temat: Podróż czyli rozwój. Wyjazd studyjny bibliotekarzy

Informacja - 17 czerwca biblioteka nieczynna

Utworzono dnia 16.06.2022

Drodzy Czytelnicy, uprzejmie informujemy, że w piątek 17 czerwca 2022 r.  nasze jednostki tj. biblioteka główna w Małym Rudniku oraz filia w Mokrem będą nieczynne.. Przepraszamy za czasowe niedogodności w dostępie do naszych usług.

czytaj dalej... na temat: Informacja - 17 czerwca biblioteka nieczynna

Anna Sakowicz - relacja ze spotkania autorskiego w bibliotece

Utworzono dnia 20.05.2022

Popołudnie 19 maja spędziliśmy w czytelniczym gronie z Anną Sakowicz – polonistką, filozofką i pisarką, która przyjęła zaproszenie na spotkanie autorskie w naszej bibliotece. To kolejne kulturalne wydarzenie w kalendarzu naszej instytucji, które zaplanowaliśmy na maj.

Autorka podzieliła się z Czytelnikami swoim optymizmem, radością z pisania, pomysłem na życie. W rozmowie z dyrektor biblioteki Moniką Jolkowską-Przybył opowiedziała o swojej twórczości, jak powstawały poszczególne tytuły i jak wiele inspiracji czerpie z codziennego życia, które choć piękne, często pisze trudne i zaskakujące scenariusze. Proza autorki jest bezkompromisowa – nie boi się trudnych tematów, poruszających problemy rodzinne i społeczne.

Spotkanie z pisarką w gronie miłośników literatury sprzyjało zadawaniu pytań i wymianie myśli. A. Sakowicz chętnie i wyczerpująco odpowiedziała na wszystkie kwestie, które interesowały zgromadzonych gości. Na zakończenie spotkania...

czytaj dalej... na temat: Anna Sakowicz - relacja ze spotkania autorskiego w bibliotece

Informacja

Utworzono dnia 20.05.2022

Informujemy, że dnia 27 maja (piątek) biblioteka główna w Małym Rudniku oraz filia w Mokrem będą nieczynne z uwagi na wyjazd studyjny naszej kadry do bibliotek w Kwidzynie, Morzeszczynie oraz Rumii.

czytaj dalej... na temat: Informacja

Spotkanie autorskie z Anną Sakowicz

Utworzono dnia 16.05.2022

19 maja w naszej bibliotece będzie gościć Anna Sakowicz. Pisarka, polonistka, bibliofilka, a także zagorzała cyklistka, matka jednej córki. Autorka blisko 20 poczytnych tytułów, w tym kochanych przez czytelniczki cykli powieściowych Plan Agaty i Jaśminowa saga. Chociaż popularność zawdzięcza przede wszystkim fabułom obyczajowym, w swoim dorobku ma również Anna Sakowicz książki dla najmłodszych.

Historia gdańskiej rodziny Jaśmińskich, a przede wszystkim trzech sióstr: Katarzyny, Stasi i Julii, z miejsca podbiła serca wszystkich wielbicielek obyczajowych serii osadzonych na tle wielkiej historii. Jaśminowa saga zapewnia bowiem wszystko, czego można oczekiwać od tego typu literatury – całą masę wzruszeń, ciekawych, różnorodnych bohaterów, z którymi dzięki objętości fabuły łatwo się zżyć, dramatyzm i zwroty akcji.

Autorka mówi o swoim życiu prywatnym:

„Jestem mamą dorosłej już córki, żoną najwspanialszego męża na świecie i posiadaczką dwóch kocich łobuzów. Zbieram stare książki i uwielbiam jeździć na rowerze. A pisząc, spełniam swoje życiowe marzenie. Kocham to, co robię i wyciskam życie jak cytrynę, bo mam je tylko jedno.”

Serdecznie zapraszamy czytelników z biblioteki głównej w Małym...

czytaj dalej... na temat: Spotkanie autorskie z Anną Sakowicz

Wakacje 2015

Utworzono dnia 04.09.2015, 14:11

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 34

W poprzednim tygodniu: 33

W tym miesiącu: 167

W poprzednim miesiącu: 320

Wszystkich: 19531