Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Działalność Filii w Mokrem w roku szkolnym 2020/2021

Utworzono dnia 02.09.2020
Czcionka:

Szanowni Państwo,

wraz z nowym rokiem szkolnym 2020/2021 Gminna Biblioteka Publiczna w Małym Rudniku planuje z dniem 7 września wznowić dla użytkowników funkcjonowanie wypożyczalni Filii w Mokrem.

Główna misja naszej filii bibliotecznej w ostatnim, trudnym dla wszystkich czasie była bardzo ograniczona. Ostatnie miesiące upłynęły wraz z zawieszeniem działalności związanej z obsługą czytelnika, pozostawiając do dyspozycji mieszkańców naszej gminy Bibliotekę Główną w Małym Rudniku, która wznowiła działalność w maju w ograniczonym zakresie i na nowych zasadach funkcjonowania.

Wznowienie aktywności Filii w Mokrem dla Czytelników nastąpi z poszanowaniem reżimu sanitarnego, wynikającego z pandemii Covid-19 w trosce o wzajemne bezpieczeństwo Państwa, uczniów, pracowników. W związku z usytuowaniem lokalu biblioteki w strukturach innej jednostki, tj. budynku szkoły, nastąpi ograniczenie dostępu do pomieszczenia naszej książnicy, wynikające z zaleceń Ministerstwa Edukacji, Ministerstwa Zdrowia i GIS, a także będące następstwem przestrzegania zasad i procedur postępowania podczas wejścia do szkoły osoby z zewnątrz, wypracowanych przez Szkołę Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego w Mokrem.

Informujemy, że Czytelnik z zewnątrz nie może wejść na teren budynku. W związku z powyższym, mając na względzie warunki lokalowe i usytuowanie Filii, obsługa użytkowników odbywać się będzie w wyznaczonej Strefie Obsługi Czytelnika przed wejściem do szkoły. Punkt ten zostanie zlokalizowany przy wejściu głównym, od strony ulicy. Tam również znajdzie się dzwonek, komunikujący filię o obecności Czytelnika z zewnątrz.

W związku z daną sytuacją godziny otwarcia biblioteki wyznaczone będą szczególnie w czasie pozalekcyjnym. W celu ograniczenia ruchu w ciągach komunikacyjnych prowadzących do danego wejścia do szkoły w godzinach trwania zajęć szkolnych, tymczasowo obsługa Czytelników z zewnątrz odbywać będzie się w godzinach:

Poniedziałek-wtorek

15.00-18.00

Środa-piątek

15.00-17.00

Szczególną uwagę prosimy zwrócić na zmiany w godzinach otwarcia bibliotek dla Czytelników oraz nowe zasady obsługi i bezpieczeństwa (obowiązek dezynfekcji rąk oraz zasłaniania ust i nosa, ograniczoną liczbę osób, brak wolnego dostępu do półek, kwarantannę dla zwróconych egzemplarzy, zalecane wcześniejsze zamówienia telefoniczne i inne). Wytyczne w sprawie zasad postępowania Gminnej Biblioteki Publicznej w Małym Rudniku i wszystkie bieżące informacje znajdują się na stronie biblioteki w zakładce: Zasady Bezpieczeństwa w bibliotece (COVID - 19).

Każdy Użytkownik ma obowiązek zapoznania się nowymi Wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania Gminnej Biblioteki Publicznej w Małym Rudniku w trakcie epidemii Covid-19 w Polsce, które znajdują się na stronie instytucji w danej zakładce oraz na tablicy ogłoszeń w jednostkach bibliotecznych.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wyrozumiałość i przepraszamy za powstałe niedogodności. Z naszej perspektywy jest to trudna sytuacja, a wszystkie decyzje kierowane są troską o bezpieczeństwo Wszystkich.

W nadziei, iż w najbliższym czasie skorzystają Państwo z usług wypożyczalni Filii w Mokrem, zapraszamy serdecznie.


 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Październik 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 7

W poprzednim tygodniu: 43

W tym miesiącu: 141

W poprzednim miesiącu: 145

Wszystkich: 10563