Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Ważne: nowe dane kontaktowe

Utworzono dnia 01.07.2020

Informujemy Państwa, że w związku z trwającą zmianą lokalizacji naszej instytucji stacjonarny numer kontaktowy 56 46 800 32 będzie tymczasowo nieaktywny. Zapraszamy do kontaktu drogą mailową biblioteka_malyrudnik@wp.pl oraz pod numerem telefonu 511 759 888.

Nowe docelowe miejsce działalności Biblioteki znajduje się w niedalekiej odległości od budynku remontowanego Gminnego Ośrodka Kultury za Gminnym Przedszkolem Publicznym, pod adresem Mały Rudnik 33 A - to tutaj czekamy na Państwa.

czytaj dalej na temat: Ważne: nowe dane kontaktowe

Informacja - biblioteka nieczynna

Utworzono dnia 22.06.2020

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniach od 22 czerwca do 3 lipca biblioteka w Małym Rudniku będzie nieczynna.

Zaplanowana inwestycja rozbudowy i remontu budynku Gok-u w Małym Rudniku wchodzi w etap realizacji. Rozpoczyna się długotrwały proces zmiany infrastruktury tej kulturalnej przestrzeni. W związku z tym nasza biblioteka zmienia dotychczasowe miejsce działalności.

Już wkrótce zaczniemy funkcjonować

czytaj dalej na temat: Informacja - biblioteka nieczynna

Projekt „Windows wyobraźni" - sieć bibliotek publicznych

Utworzono dnia 08.06.2020

 

Miło nam poinformować, iż nasza instytucja przystąpiła do projektu "Windows Wyobraźni - biblioteka miejscem rozwoju dzieci i młodzieży" dotowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach projektu  Nie siedź - sieciuj". Projekt reailzowany jest przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną - Książnicę Kopernikańską w Toruniu.

WINDOWS WYOBRAŹNI to sieć bibliotek publicznych, głównie gminnych, działająca w powiecie grudziądzkim. Sieć jest otwarta na biblioteki spoza powiatu. Założeniem sieci jest współpraca i wzajemne wspieranie się na drodze docierania do młodego czytelnika. Chcemy dzielić się wiedzą i umiejętnościami, doświadczeniem, wspólnie się szkolimy, realizujemy działania w myśl dewizy „razem łatwiej”. Nasze biblioteki chcą zmieniać się i dostosowywać do potrzeb szczególnie dzieci i młodzieży, by móc być dla nich miejscem przyjaznym i inspirującym ich do aktywności.

czytaj dalej na temat: Projekt „Windows wyobraźni" - sieć bibliotek publicznych

Wznowienie działalności biblioteki dla czytelników

Utworzono dnia 20.05.2020

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy,

z przyjemnością informujemy, że z dniem 21 maja 2020 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Małym Rudniku wznawia swoją działalność,  w ograniczonym zakresie i na nowych zasadach funkcjonowania.

W początkowym okresie czynna będzie jedynie jednostka główna w Małym Rudniku, otwarcie filii w Mokrem nastąpi w późniejszym terminie.

Na podstawie wytycznych dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce wydanych przez Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS z dnia 28 kwietnia 2020 r., rekomendacji Biblioteki Narodowej oraz zaleceń Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego opracowaliśmy wewnętrzne procedury, zasady bezpieczeństwa obowiązujące po otwarciu Biblioteki.

Każdy Użytkownik ma obowiązek zapoznać się z nowymi Wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania Gminnej Biblioteki Publicznej w Małym Rudniku w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce, które znajdują się w Załączniku do komunikatu oraz...

czytaj dalej na temat: Wznowienie działalności biblioteki dla czytelników

Dzień Bibliotekarza

Utworzono dnia 08.05.2020

8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Dniem tym rozpoczynamy także Tydzień Bibliotek. Jest to najważniejszy, ogólnopolski, cykliczny program promocji czytelnictwa w kalendarzu wielu książnic, w tym także naszej. Czas pomiędzy 8 i 15 maja służy podkreślaniu roli czytelnictwa, w tym bibliotek, które pośredniczą w poprawie dostępu do dóbr kultury, literatury, zdobyciu wiedzy oraz edukacji, jak i podniesieniu prestiżu zawodu bibliotekarza.

Hasłem Tygodnia Bibliotek 2020 jest "Zasmakuj w bibliotece". Tegoroczna edycja jest...

czytaj dalej na temat: Dzień Bibliotekarza

Informacja dotycząca II etapu znoszenia ograniczeń.

Utworzono dnia 30.04.2020

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy, 

W związku z  planowanym wdrożeniem drugiego etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID - 19, przekazujemy Państwu stosowne informacje.

W dniu 29 kwietnia 2020 r. na konferencji prasowej z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego zapowiedziano II etap odmrażania gospodarki i znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z wystąpieniem stanu epidemii, który znosi restrykcje dotyczące niektórych instytucji kultury.

 

czytaj dalej na temat: Informacja dotycząca II etapu znoszenia ograniczeń.

"Mała książka - wielki człowiek" - cykl spotkań z przedszkolakami

Utworzono dnia 28.04.2020

Dla naszej instytucji to już III edycja czytelniczej przygody pt. "Mała książka - wielki człowiek". Dotychczasowy udział w projekcie przyniósł nam kolejny Certyfikat, otrzymany od Instytutu Książki - organizatora projektu.

Wizyty w przedszkolach goszczą w kalendarzu biblioteki od lat. Głośne czytanie dla najmłodszych w oddziale przedszkolym przy Szkole Podstawowej w Sosnówce, które odbyło się 27 lutego, w naszym założeniu miało stanowić początek serii nowych, kolejnych spotkań z dziećmi promujących ogólnopolski projekt „Mała Książka Wielki Człowiek”. Zaplanowany na przełom zimy i wiosny cykl odwiedzin w oddziałach przedszkolnych skierowany do...

czytaj dalej na temat: "Mała książka - wielki człowiek" - cykl spotkań z przedszkolakami

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Utworzono dnia 23.04.2020

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto narodziło się w Katalonii, a w 1995 roku UNESCO ustanowiło Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Stało się to na wniosek rządu Hiszpanii, która celebruje ten dzień od 1930 roku. W Polsce obchodzimy je od 2007 r.

Tegoroczne wydarzenie, obchodzone w przestrzeni internetowej, ma charakter wielowymiarowy. Dzisiejsze święto powiązane z problematyką i ochroną praw autorskich, tradycyjnie poświęcone jest promocji czytelnictwa oraz literatury, jak również czytelnictwu on-line, które w dobie pandemii, gdy ograniczono funkcjonowanie bibliotek, zamknięto uczelnie i szkoły, a także instytucje kultury, a rynek pracy przeniósł się w tryb pracy zdalnej, znacznie...

czytaj dalej na temat: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Komunikat: biblioteka nieczynna do odwołania

Utworzono dnia 20.04.2020

 

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy,

informujemy, że na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii przedłużono okres zamknięcia bibliotek do...

czytaj dalej na temat: Komunikat: biblioteka nieczynna do odwołania

Zaloguj się do kultury cz. 4 - baza aktualnych wydarzeń

Utworzono dnia 20.04.2020

Minął miesiąc, odkąd działalność instytucji kultury jest ograniczona. Kolejny tydzień, w którym obsługa czytelników w lokalach biblioteki jest niemożliwa. Praca naszego zespołu podporządkowała się aktualnym zaleceniom, w strefie kontaktu z Państwem przeniosła w przestrzeń sieci. Dzięki dostępnym elektronicznym kanałom komunikacji - strony www, social mediach możemy się spotykać, tworzyć treści adresowane naszym czytelnikom. Z myślą o wszystkich użytkowanikach bibioteki w Małym Rudniku i filii w Mokrem, mieszkańcach Gminy Grudziądz - wszystkich osobach poszukujących kulturalnych zasobów w sieci od połowy marca redagujemy cykl "Zaloguj się do Kultury".

 

czytaj dalej na temat: Zaloguj się do kultury cz. 4 - baza aktualnych wydarzeń

Wakacje 2015

Utworzono dnia 04.09.2015, 14:11

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Październik 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 7

W poprzednim tygodniu: 43

W tym miesiącu: 141

W poprzednim miesiącu: 145

Wszystkich: 10563